środa, 15 stycznia 2014

Jak to z noworocznymi postanowieniami było...

Witam po dłuższej przerwie:)
Początek roku mamy za sobą a przed sobą noworoczne postanowienia. Do jednych z najczęściej wymienianych należy poprawa kondycji fizycznej i zmniejszenie masy ciała, potocznie rzecz ujmując "(...) od stycznia biorę się za siebie!!!"
Jakże nam, zwłaszcza kobietom, dobrze znane. Idąc za ciosem spakowałam starannie sportową torbę umieszczając w niej wszystko to co byłoby mi potrzebne na zajęciach fitness i... na razie wożę ją grzecznie w samochodzie licząc na to, że pewnego pięknego zimowego popołudnia los zdecyduje za mnie i dotrę do miejsca cielesnych kaźni (czytaj: klub fitness).
Kiedyś do tematu odnosiłam się bardzo rygorystycznie i nie było siły, która powstrzymałaby mnie od uczestnictwa w powyższych, ale teraz nie jest to już tak oczywiste.
Ale nie odbiegajmy od tematu... Początek roku to czas na podjęcie decyzji. To jak czujemy się we własnym ciele zależy w dużej mierze od nas samych, a to w jaki sposób zamierzamy to zmienić zależy od narzędzi jakie posiadamy w zasięgu ręki. Aktywność fizyczna to niewątpliwie metoda najlepsza z najlepszych jednakże nie dla wszystkich do podjęcia od zaraz, chociażby ze względów organizacji czasu, którego zawsze nam brakuje. Zmierzam do pytań moich klientek odnośnie modelowania sylwetki. Zawsze powtarzam, żeby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwile przed urlopem bo to najczęściej jest za późno aby na cokolwiek wpłynąć. Decyzje o kształtowaniu sylwetki należy podjąć wcześnie... Im wcześniej tym lepiej. Początek roku to doskonały na to moment. Jeżeli pierwsza z wybranych metod nie przyniesie efektów jest jeszcze czas na wybranie drugiej lub kolejnej.
Należy tez pamiętać, że w ludzkim organizmie nic nie dzieje się od razu. Na efekty trzeba czekać, niekiedy dość długo. Tak właśnie jest w przypadku kriolipolizy.
Pierwszych efektów można się spodziewać dopiero po ok 4 tygodniach. Po takim tez czasie można wykonać kolejny zabieg na ten sam obszar. Pełny efekt zabiegu może być widoczny nawet po 3 miesiącach, dlatego ważne jest żeby nie odkładać decyzji o podjęciu tej metody modelowania sylwetki na późniejszą porę bo może nie być już czasu na uzyskanie zadowalających rezultatów. 
Jest jeszcze jedna ważna sprawa. Jeśli występuje znaczna nadwaga lub otyłość to pierwszym krokiem powinna być próba pozbycia się nadmiaru kilogramów zanim poddamy się zabiegowi kriolipolizy. Przy dużych masach ciała efekty zabiegu mogą okazać się niewymierne do oczekiwanych. 
Ważne jest tez aby nasz metabolizm był na odpowiednim poziomie dlatego przed poddaniem się jakiejkolwiek terapii odchudzającej sprawdźmy stan naszej tarczycy, która zawiaduje całym metabolizmem. Zaburzenia pracy tarczyce często niweczą plany nawet najbardziej zagorzałych i upartych Wojowniczek. To bardzo ważny gruczoł i należy o nim pamiętać. Jak i o tym, że aby osiągnąć cel trzeba ruszyć w jego kierunku a na pewno zrobić pierwszy krok, bo nikt za nas go nie postawi! A czy było warto dowiemy się niebawem!
 

3 komentarze:

 1. Z tego co ja się orientuje [url=http://www.biosalon.pl]Krolipoliza [/url] o tyle jest lepsza od liposukcji, że jest bezbolesna.
  Po liposukcji są blizny, po krolipolizie nie ma blizn, dla mnie to ważne.
  W Łodzi znam jeden na razie profesjonalny salon, który to robi BIO-SALON na Piotrkowskiej http://www.bio-salon.pl Pani Ani można zaufać, kończyła studia medyczne;)

  Ktoś orientuje gdzie jeszcze można liczyć na taki zabieg?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.carmenbeauty.pl/kriolipoliza-swiatowa-nowosc/
   serdecznie zapraszam :)

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń